Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pamjet që nxjerrin blof protestën "e studentëve"

Postuar: 22/05/2019 - 13:09

Ditën e sotme u paralajmërua se do të riktheheshin protestat kombëtare të studentëve. Ashtu sikurse u lajmërua protesta nisi në orën 12:00.

Burime për Sot News konfirmojnë se studentët në Korçë janë duke zhvilluar rregullisht mësimin dhe nuk ka një organizim për tu bashkuar në protestë. Gjithashtu e njëjta situatë raportohet edhe në Elbasan.

Në protestë në Tiranë janë rreth 100 studentë, ndërsa dallimi me protestën e dhjetorit është mjaft i qartë.

Kujtojmë se sot sapo filloi tubimi, protestuesit thyen me gurë dhe sende të tjera xhamat e godinës së Ministrisë së Arsimit dhe Sportit.

Protesta e sotme duket se është nxitur nga politika, pasi edhe kryesohet nga anëtar të PD-së. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 14:17

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në rrugën e Qafështamës në Krujë, ku një fuoristradë ka rënë në greminë dhe për pasojë një person ka vdekur dhe 2 të tjerë janë plagosur.

Postuar: 17/09/2019 - 14:17

Sot në emisionin “Me Zemër të Hapur” në News24 ka ardhur rëfimi i një nëne nga Fieri.

Postuar: 17/09/2019 - 13:44

Forcat “Shqiponja” i kanë kthyer biçikletat në kohë rekord dy turistëve gjermanë, të

Postuar: 17/09/2019 - 13:43

Zbardhen detaje të reja nga kapja e 11 kg heroinë në Durrës.

Postuar: 17/09/2019 - 13:24

Finalizohet operacioni policor “GREÇA“ në terren të vështirë e malor, ne saje te te c

Postuar: 17/09/2019 - 13:13

Sipas një informacioni për publikun "programi Ndërkombëtar i Ndihmës për Trajnimin për Hetim

Postuar: 17/09/2019 - 12:56

Markata e peshkut në Shëngjin, e para e këtij lloji që po ndërtohet në Shqipëri, është drejt përf