Lajme të tjera
BREAKING NEWS

“3 programe të reja nxitjeje të ...”, kryeministri Rama bën publik vendimin më të fundit të qeverisë dhe jep lajmin e mirë

“3 programe të reja nxitjeje të ...”, kryeministri Rama
x

Aktualitet

Panik në Shkodër/ Marrin flakë 6 hyrje apartamenti, policia jep informacion mbi ngjarjen

Panik në Shkodër/ Marrin flakë 6 hyrje apartamenti, policia jep

Zjarri i madh që ra në lagjen Kiras në Shkodër, ka djegur 6 hyrje apartamenti.

Sipas njoftimit të policisë dëmet kanë qenë vetëm materiale, ndërsa banorët janë evakuuar.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit në pallatin dykatësh, ndërkohë që zjarrëfikësit po punojnë për shuarjen e flakëve.

Njoftimi i Policisë:

Shkodër/ Informacion Paraprak

Më datë 14.02.2020, rreth orës 15:40, në lagjen “Guerile” ka rënë zjarr në një pallat dy katësh, ku janë djegur 6 hyrje apartmenti.

Si pasojë ka vetëm me dëme materiale.

Vazhdon puna për shuarjen e zjarrit nga sherbimet e  Zjarrfikses.

Shërbimet e Policisë kanë evakuar banorët dhe kanë vendosur perimetrin e sigurisë.

Grupi hetimor  vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Më të lexuarat