BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Aktualitet

Paralajmërimi i frikshëm/ Një stuhi e madhe po vjen në Ballkan, përgatituni për...

Paralajmërimi i frikshëm/ Një stuhi e madhe po vjen në

Sistemi evropian i paralajmërimit të stuhisë, ka dhënë alarmin për një stuhi të 'shkallës së parë' që pritet të përfshijë rajonin e Ballkanit. Sipas të dhënave të publikuara në faqen e tyre të internetit, stuhia do të sjellë reshje shiu dhe erëra të forta. Stuhia do të lëvizë drejt juglindjes gjatë mbrëmjes dhe natës.

Vala e të ftohtit do të lëvizë në lindje në të gjithë Rusinë jugore, ndërsa erëra të forta paralajmërohen edhe për shtetet baltike dhe Bjellorusinë, ku ka edhe mundësi për për tornado.

Mot i ngjashëm pritet edhe në Ballkanin jugor që më pas do të lëvizë drejt Turqisë. Nga këto kushte atmosferike do të përfshihet dhe vendi ynë, por nuk dihet sesa do të zgjasë stuhia.

është parashikuar që në lindje të vendit do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive. Lokalisht reshjet në formën e rrebesheve shoqëruar me breshër. Ndërsa ditën e dielë, moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura por edhe alternime të herëpashershme me diell.

Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe kryesisht mesatar në formën e shtrëngatave dhe hera-herës dhe lokalisht reshjet me intensitet deri në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër. Për shkak të masave ajrore më të freskëta dhe reshjeve të shiut për ditën e Diel parashikohet një rënie e ndjeshme e temperaturave në vlerat e mesditës.