Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Paralajmëroi se do të nxjerrë sekrete ‘bombë’ për Sali Berishën, Izet Haxhia merret 7 orë në pyetje tek Krimet e Rënda ( Çfarë pritet të ndodhë?)

Postuar: 23/10/2019 - 19:41

Avokati Idajet Beqiri bëri të ditur para dy ditësh se Izet Haxhia dhe e fejuara e tij janë marrë në mbrojtje pasi kërcënohet jeta e tyre. Kërcënimi është rritur më shumë në momentin që është bërë e ditur që do të fillonin deponimet ku do të dilnin akuza të rënda për ish-kryeministrin Sali Berisha në lidhje me çështjen Hajdari.

Ndërkohë mësohet se edhe mëngjesin e sotëm Izet Haxhia është shoqëruar për t’u pyetur në lidhje me veprat penale për të cilat akuzohet. Haxhia është marrë disa herë në pyetje, me orë të zgjatura, nga OPGJ përgjatë javës së fundit.

Përveç seancave të marrjes në pyetje, Krimet e Rënda nuk mund të vijojnë me procesin gjyqësor, deri në momentin kur Gjykata Supreme të marrë një vendim përfundimtar në lidhje me gjykatën kompetente.

Marrja e tij në pyetje ka nisur që në orën 08.00, ndërsa pyetja do të vijojë deri rreth orës 15:00. Ndërkohë që priten  që të dalin detaje ‘bombë’, të cilat sikurse është shprehu avokati Beqiraj në disa intervista, do t’i çjerrin maskën Sali Berishës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 23:57

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që ndodhi mbrëmjen e sotme në fshatin Shtëpez, të Gjirokastrës, ku një sasi tritoli shpërtheu në banesën e një muratori.Fatmirësisht, nga shpërthimi nuk ka persona të l

Postuar: 20/11/2019 - 23:45

Avokati i Arbër Çekaj, Dritan Jahaj ka deklaruar se klienti i tij nuk mund të jetë kurrsesi një b

Postuar: 20/11/2019 - 23:15

Edhe gjatë ditës së enjte vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare gjatë paradi

Postuar: 20/11/2019 - 22:50

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka reaguar pas takimit të presidentit Ilir Meta me ish

Postuar: 20/11/2019 - 22:44

Gazetari Blendi Fevziu ka treguar një histori personale teksa në emision po flitet për sigurinë r

Postuar: 20/11/2019 - 22:38

Avokati, Dritan Jahaj ka hedhur poshtë akuzat ndaj Arbër Çekajt se ai është një bos droge.

Postuar: 20/11/2019 - 22:30

Gazetari Arsen Rusta ka deklaruar se kompania e Arbër Çekajt, ku u gjetën 613 kg kokainë në Mamin