BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Aktualitet

Paralajmëron Spartak Ngjela: Mbajeni mend, është koha shqiptarizmit

Paralajmëron Spartak Ngjela: Mbajeni mend, është koha

Avokati Spartak Ngjela thotë se shqiptarët në Kosovë, tanimë janë në favor në 4 komunat veriore me shumicë serbe, pasi këta të fundit nuk morën pjesë në zgjedhjet për kryetarë të komunave.

I ftuar në një intervistë televizive Ngjela u shpreh se nëse serbët lokalë do duan të përshkallëzojnë situatën dhe Serbia do të angazhojë SHBA në luftë, ky shtet do të humbasë territor deri në Nish.

Sipas Ngjelës, tani është koha e shqiptarizmit dhe shtoi se politika e madhe botërore kërkon mbështetjen e botës shqiptare në Ballkanin Perëndimor.

“Tani shqiptarët janë në favor. Ne jemi vetëm në favor, por atje hyri KFOR-i. Forcat shqiptare të Kosovës nuk kanë marrë pjesë, aty janë. Po të duan ata ta përshkallëzojnë, aq më mirë për ne. Nuk e di çfarë do ndodhë, por unë njoh historinë. Nëse ata do angazhojnë Amerikën në luftë, do humbasin territor deri në Nish, mbajeni mend nga unë këtë. Le të rrinë aty këtu ku janë, se Shqipëria fillon, sapo të stabilizojë këtë zonë, do fillojë problemin e Çamërisë. Mbajeni mend nga unë këtë. Kjo është koha e shqiptarizmit, nuk mund të ndryshojë. Politika e madhe botërore e ka shpresën te bota shqiptare në Ballkan, e do domosdoshmërish në mbështetje, botën shqiptare në Ballkanin Perëndimor.

Nuk po bën asnjë shkelje ligjore, është shtet i pavarur Kosova, ka territorin e saj, ka edhe 4 komuna serbe, të cilat nuk kanë hyrë në zgjedhje. Struktura juridike nuk mund ta pranojë, hyri pakica në zgjedhje dhe u zgjodhën kryetarët. Pse duhet konflikt këtu kur unë kam zbatuar ligjin?”, theksoi ai.