Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Parashikimi i motit për nesër: Ja zonat ku do të ketë shi

Postuar: 14/06/2018 - 20:30

Dita fillon me kthjellime dhe vranësira të shpeshta të cilat në mesditë fuqizohen duke sjellë shira të përkohshëm në pjesën më të madhe të vendit. Nga kjo situatë përjashtohet bregdeti Jugperëndimor, ku vijojnë kthjellime të shkurtra me vranësira të shpeshta.

Sipas MeteoAlb, pasditja dhe mbrëmja lokalizojnë shirat, kryesisht në Veri dhe zonat Lindore, ndërsa shira të izoluar priten në ultësirën Perëndimore.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë mëngjesit, por një tjetër rënie me 1 – 2°C sjell mesdita, duke ulur maksimumin në 30°C.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 25 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor, ndërsa në det vijon dallgëzimi 1 – 2 ballë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2018 - 23:45

Një burrë është hedhur nga kati i katërt i një pallati në Tiranë. Mësohet se 60-vjeçari D. B., që ka ndërmarrë këtë akt, u dërgua në spital për ndihmë mjekësore në gjendje të rëndë shëndetësore.

Postuar: 17/08/2018 - 23:42

Një person ka kërkuar mbrojtjen e policisë në qytetin e Fierit, pasi dhunohej nga bashkëjetuesja.

Postuar: 17/08/2018 - 23:35

Shembja e urës në Genova tre ditë më parë, ku humbën jetën 39 persona, mes tyre dhe dy shqiptarë,

Postuar: 17/08/2018 - 22:55

Një grua ka gjetur vdekje, pas një kontakti me energjinë elektrike.

Postuar: 17/08/2018 - 22:49

Sot dhe në fundjavë, moti mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare; më të shpeshta në mesditë

Postuar: 17/08/2018 - 21:58

Dy vëllezër janë shpallur në kërkim në Durrës pasi kanë dhunuar me grushte një ekspert për vler

Postuar: 17/08/2018 - 21:31

Në Korçë po luhet ndeshja e parë e kampionatit të 80-t të Superligës mes Skënderbeut dhe Partiz