Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në Shqipëri: Ju tregoj se çfarë do të ndodhë pas 10 ditësh në Tiranë

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në
x

Aktualitet

Parashikimi i motit për ditën e sotme, zbuloni zonat që do të përfshihen nga reshjet e shiut

Parashikimi i motit për ditën e sotme, zbuloni zonat që do

Dita e sotme do të karakterizohet nga mot me diell dhe temperatura të larta në pjesën më të madhe të vendit, por priten edhe reshje të dobëta në disa qarqe.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Dibër dhe Durrës.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 31°C

në vendet e ulëta: 20 / 36°C

në vendet malore: 16 / 32°C

ERA

Era pritet të fryjë mesatare deri e fortë, sidomos në bregdet.

Parashikimi i motit për ditën e sotme, zbuloni zonat që do