BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Aktualitet

Parashikimi për ditën e sotme/ Moti merr kthesën e papritur, çfarë pritet të ndodh pasditen e sotme

Parashikimi për ditën e sotme/ Moti merr kthesën e papritur,

Vendi ynë vijon të dominohet nga vranësirat e shpeshta të cilat herë pas here do të pësojnë zhvillime duke krijuar mundësi për reshje shiu të pakta. Sipas MeteoAlb, pritet që më të dukshme vranësirat dhe reshjet të jenë gjatë paradites. Ndërsa pas mesdite parashikohet të ketë përmirësim gradual dhe të përkohshëm të kushteve të motit.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 28°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

Kosova në pjesën më të madhe të territorit do të jetë në dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave në pothuajse gjithë ditën. Por në zonat Veriore dhe Veriperëndimore vranësirat pritet të jenë më të dukshme, ku herë pas here do të krijojnë mundësi për reshje shiu.

Republika e Maqedoninë e Veriut do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme përgjatë gjithë 24 orëshit në të gjithë territorin. Pritet që kthjellimet të jenë më të dukshme në orët e para të ditës. Ndërsa vranësirat më të shpeshta do të jenë pas mesdite në Maqedoninë e Veriut.

Gadishulli Skandinav dhe pjesërisht Jugu i kontinentit do të jenë në ndikimin e kthjellimeve dhe kalimeve të vranësirave. Ndërsa Europa Jugperëndimore dhe Qendrore do të jenë në dominimin e vranësirave të shumta të cilat do të gjenerojnë rrebeshe shiu. Po ashtu në mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike do të jenë Ishujt Britanik dhe Lindja e kontinentit.