BREAKING NEWS

Foto/ Sondazhi, cili është lideri i preferuar dhe më pak i preferuar i shqiptarëve

Foto/ Sondazhi, cili është lideri i preferuar dhe më pak i
x
BREAKING NEWS

Lirimi i ish- deputetit Alqi Bllako nga qelia, reagon ashpër Meta: Goditje fatale për sistemin e drejtësisë, vendimi është marrë me urdhër të...

Lirimi i ish- deputetit Alqi Bllako nga qelia, reagon ashpër Meta: Goditje
x
BREAKING NEWS

Ndodh e papritura në takimin e Sali Berishës në Gjirokastër: Terri i kësaj qeverie! Demokratët ndezin marrin vendimin e menjëhershëm

Ndodh e papritura në takimin e Sali Berishës në Gjirokastër:
x
BREAKING NEWS

Gazetarja bën deklaratën e fortë: Bashkimi Europian ka ndëshkuar dhe penalizuar Serbinë, ja arsyeja

Gazetarja bën deklaratën e fortë: Bashkimi Europian ka
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë, SHBA merr vendimin drastik ndaj Iranit! Përfaqësuesi amerikan bën paralajmërimin e fortë: Nëse agresioni nuk frenohet, do të…

Sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë, SHBA merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

PD depoziton projektligjin në Kuvend: Të ndalohet automatikisht dhënia e tenderave për...

PD depoziton projektligjin në Kuvend: Të ndalohet automatikisht
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Paloka hedh akuza të rënda: Bllako u lirua, pse heshtin Rama dhe Yuri Kim?! Ja pazari...

Paloka hedh akuza të rënda: Bllako u lirua, pse heshtin Rama dhe Yuri
x

Aktualitet

Parkimi është luks edhe duke paguar, shikoni se çfarë bëjnë këta shoferë në mes të Tiranës (FOTO)

Parkimi është luks edhe duke paguar, shikoni se çfarë

Të parkosh makinën pa para në Tiranë është një fat i madh, edhe pse duket një mision i pamundur, por duket se tashmë i tillë është bërë edhe parkimi me pagesë.

Shoferë të papërgjegjshëm futen nëpër parkimet publike dhe lenë makinat e tyre në pozicione të tillë duke zënë dy apo tre vende parkimi njëherësh, ndërkohë që të tjerët që futen më pas duhet të presin për minuta apo orë të tëra duke paguar madje para për këtë shërbim.

Fotot e mëposhtme janë nxjerrë sot në parkimin e administruar nga Tirana Parking në zonën e Trenit në Tiranë, ku duket se një numër i madh shoferësh kanë lënë makinat e tyre në mënyrën më të papërgjegjshme të mundshme.

Deri më tani nuk ka asnjë lëvizje dhe nga Policia Bashkiake për të ndëshkuar shoferë të tillë brenda hapësirave të administruara pikërisht nga Tirana Parking.