BREAKING NEWS

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh prapaskenat: Marrëdhëniet u normalizuan pas 20 muajsh, ja për çfarë ramë dakord!

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh
x

Aktualitet

Pas 90 minutash pushim mbërrin në rezidencën e SHBA-së Rudina Hajdari dhe Damian Gjiknuri

Pas 90 minutash pushim mbërrin në rezidencën e SHBA-së

Pas pushimit 90 minuta të mbledhjes mes anëtarëve të këshillit politik dhe 3 ambasadorëve, e para që është shfaqur në rezidencën amerikane është Rudina Hajdari. Pas saj ka mbërritur dhe Damian Gjiknuri.

Të dy e kanë respektuar orarin e pushimit dhe janë rikthyer në kohë, ndërsa dy anëtarët e tjerë Petrit Vasili dhe Oerd Bylykbashi ndodhen ende në selinë blu me kryedemokratin Lulzim Basha.

Sot është afati i fundit për të arritur një marrëveshje për Refomën Zgjedhore, por deri më tani nuk ka asnjë të dhënë se dakordësia është pranë nga palët. Pritet përfundimi i takimit të sotëm.