BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta do të bëjë gjithçka për të bllokuar formimin e qeverisë nga PS, pakti PD-LSI nuk e kënaq, presidenti nuk ja ka besën Bashës

Fatos Klosi: Meta do të bëjë gjithçka për të
x

Aktualitet

Pas arrestimit të biznesmenit në Tiranë, fundoset dhe skafisti që tentoi të transportonte 50 sirianë drejt Italisë

Pas arrestimit të biznesmenit në Tiranë, fundoset dhe skafisti

Një 26 vjeçar është arrestuar nga policia pasi pak javë më parë tentoi të trafikonte drejt Italisë rreth 50 emigrantë sirianë.

Mësohet se në pranga ka rënë E.Likaj, banues në Vlorë.

26-vjeçari ka qenë drejtuesi i skafit me të cilin emigrantët do të largoheshin në drejtim të shtetit italian, më datë 08.01.2021

Dy javë me parë, Policia arrestoi 2 personat përgjegjës për strehimin e shtetasve të huaj emigrantë, përkatësisht pronarin e një hoteli në Tiranë dhe pronarin e një banese në fshatin Trevllazër në Vlorë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”.

Më të lexuarat