Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas dorëheqjes si zv. ministër i Arsimit, Taulant Muka zbulon ofertat që ka marrë

Postuar: 15/11/2018 - 23:02

Taulant Muka, i cili dha dorëheqje nga posti i zv.ministrit të Arsimit, Sportit dhe Rinisë ditën e sotme në tha se ai nuk do t’i ndahet rrugës së tij akademike, dhe foli edhe për të ardhmen e tij, ku bëri të ditur se kishte oferta për në Zvicër, por edhe në Danimarkë nga universiteti i Kopenhagenit. Megjithatë ende nuk ka marrë asnjë vendim.

“Unë kam një ofertë nga universiteti i Kopengagenit, nuk e di se cili do të jetë vendimi, por rrugës akademike nuk i ndahem”, tha ai për Fax News.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/02/2019 - 17:47

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në "News 24" ka komentuar vendimin e opozitës për të djegur mandatet.

Postuar: 18/02/2019 - 17:45

Policia Italiane ka zbuluar një sasi të madhe drogë prej 1250 kg të fshehur në dy kamionë të ng

Postuar: 18/02/2019 - 17:36

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se deputetët e Partisë Demokratike do të djegin mandatet e de

Postuar: 18/02/2019 - 17:26

Detaje të reja janë publikuar lidhur vdekjen ë dy ditëve më parë të 45-vjeçarit me kombësi shqi

Postuar: 18/02/2019 - 15:37

Ditën e sotme Gjykata e Krimeve të Rënda ka dalë me një vendim për katër efektivët e policisë së

Postuar: 18/02/2019 - 15:27

Aktorja e ‘Portokallisë’, Delinda Zhupa kërkon që drejtoresha e re e Teatrit Kombëtar

Postuar: 18/02/2019 - 13:48

Nisur nga situata e trazuar politike në të cilën ndodhet vendi ynë, regjisori Kastriot Çipi ka bë