BREAKING NEWS

Palët drejt një 17 maji të dytë, amerikanët nxjerrin jashtë loje LSI dhe nisin negociatat kokë më kokë me Ramën e Bashën, alarm në partinë e presidentit

Palët drejt një 17 maji të dytë, amerikanët nxjerrin
x

Aktualitet

Pas furtunës së shkarkimeve, anti-krimi Ekonomik nis hetimin për 23 punonjës të Kadastrës (AKUZAT)

Pas furtunës së shkarkimeve, anti-krimi Ekonomik nis hetimin për

Krimi Ekonomik në Vlorë vë nën hetim 23 punonjës të Kadastrësë.

Shkak për këtë është bërë tjetërsimi i pronave. Mësohet se punonjësit, të cilët janë tashmë nën hetim, akuzohen se i kanë dhënë një personi tjetër pronën e një qytetari.

Ekspertë dhe agjentë të antikrimit ekonomik, kanë zbarkuar në zyrtar e Hipotekës së Vlorës dhe kanë tërhequr disa informacione dhe dosje, që dyshohet se nuk janë përfunduar në mënyrën e duhur.

Mësohet se është ngritur një grup pune, që ka nisur të hetojë të gjitha pronat, për të cilat ka pasur një zbatim vendimi. Dyshimet janë se janë kryer praktika korruprive.

Më të lexuarat