Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja çfarë thotë kryeministri Rama  

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja
x

Aktualitet

Pas Kakavijës, shtohet dhe Kapshtica, autoritetet greke marrin vendimin e papritur, ja porosia e prerë e Policisë shqiptare

Pas Kakavijës, shtohet dhe Kapshtica, autoritetet greke marrin vendimin e

Policia Shqiptare njofton qytetarët që duan të kalojnë drejt Greqisë për rregullat e reja.

Pas ndryshimit të orareve të kalimit në Pikën Kufitare të Kakavijës tashmë shtohet dhe Kapshtica.

“Autoritetet policore greke, njoftojnë se nga ora 22:00 deri në orën 06:00, Pikat e Kalimit të Kufirit Kakavije dhe Kapshticë  nga pala greke do të jenë të mbyllura për udhëtarët  dhe automjetet  si në hyrje edhe në dalje të Greqisë.

Pikat e kalimit do të jenë të hapur për qytetarët dhe automjetet çdo ditë nga ora 06:00 deri në 22:00, ora shqiptare”, deklaron policia shqiptare.

Policia e Shtetit fton qytetarët dhe drejtuesit e automjeteve që të shmangin lëvizjet dhe udhëtimet gjatë orarit që Pikat e Kalimit janë të mbyllura pasi mjetet dhe udhëtarët nuk do të lejohen nga Policia Kufitare që të parkojnë apo qëndrojnë në territorin doganor e kufitar.

“Gjithashtu Policia e Shtetit njofton qyetarët se sipas njoftimit zyrtar të autoriteteve greke, duke filluar nga data 16 Gusht 2020, do të lejohet që të hyjnë në Greqi nëpërmjet Pikës së Kalimit të Kufirit Kakavije vetëm 750 shtetas në ditë”, thuhet në njoftimin e policisë.