Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas Kamzës plas keq edhe në Burrel, plagosen rëndë qytetarë dhe policë, efektivët dhe zjarrfikëset ndërhyjnë menjëherë

Postuar: 19/06/2019 - 11:09

Pas Kamzës situata është tensionuar edhe në qytetin e Burrelit, tensionet janë shënuar në KZAZ-në 16 të Burrelit.

Qytetarët demokratë janë përleshur fizikisht me policinë pas kërkesës nga bashkia për lirimin e ambienteve zgjedhore.

Për pasojë janë lënduar qytetarë e policë ndërsa efektivët kanë hedhur gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën.

Kjo situatë po përsëritet në disa KZAZ në vend duke paralajmëruar një skenar të rrezikshëm, në rast të zhvillimit të zgjedhjeve më 30 qershor.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 23:47

Një shqiptar ka shkaktuar një rrëmujë në një lokal në qytetin e Milanos në Itali. Mediat fqinje shkruajnë se shqiptar ishte gjysmë i zhveshur dhe i dehur në momentin që është future brenda në lokal.

Postuar: 20/07/2019 - 23:29

 Ambasada Amerikane nxit nxënësit e rinj të Tiranës që të angazhohen në komunitet dhe të sje

Postuar: 20/07/2019 - 21:09

Gjystina Grishaj është burrnesha e vetme në Malësinë e Kelmendit.54 vitet e jetës i ka kaluar në

Postuar: 20/07/2019 - 20:42

Një aksident automobilistik ka ndodhur sot në aksin rrugor Korçë – Pogradec.Një motor dhe n

Postuar: 20/07/2019 - 19:25

Ditën e sotme deputetja Aurora Mara ka bërë një status në rrjetet sociale ku shkruan mbi mbyllj

Postuar: 20/07/2019 - 18:32

Pedagogu i njohur, Artan Fuga në emisionin ‘Kjo javë’ në News 24, pyetur nëse SPAK-u

Postuar: 20/07/2019 - 18:24

Pas tri rasteve të shpërthimit nga bombolat e gazit, Inspektorati Shtetëror Teknik është i pafuqi