Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Rama bën lëvizjen e papritur, ja çfarë pritet të ndodhë nesër në selinë e PS

Rama bën lëvizjen e papritur, ja çfarë pritet të
x

Aktualitet

Pas lëkundjeve të fundit në Lezhë, a duhet të jemi të frikësuar? Ekspertët japin njoftimin e rëndësishëm

Pas lëkundjeve të fundit në Lezhë, a duhet të jemi

Lezha është “shkundur” nga disa tërmete ditët e fundit.

Sipas ekspertëve, tani nuk ka raportime për aktivitet të shtuar sizmik në këtë zonë, çka do të thotë se nuk priten lëkundje të tjera.

“Në bazë të informacionit nga rrethi jonë dhe nga rrethe të tjera ne nuk gjykojmë që për momentin të ketë një aktivitet të shtuar sizmik në atë zonë që do të përbënte një shqetësim. Deri tani është një ngjarje e izoluar dhe ne shpresojmë që do të mbetet e tillë”,

Kujtojmë se më 26 nëntor, Shqipëria u godit nga një tërmet 9 ballë i shkallës Rihter, i cili u mori jetën 51 personave dhe dëmtoi qindra shtëpi, duke shkaktuar një dëm të konsiderueshëm ekonomik.