BREAKING NEWS

Aishe e Zylfie Haklaj japin mesazhet tronditëse: Ato para që ka bërë me gjak nuk do i vlejnë atje në gropë. Jam gati të dorëzohen në autoritetet shqiptare nëse Sali Berisha...

Aishe e Zylfie Haklaj japin mesazhet tronditëse: Ato para që ka
x

Aktualitet

Pas nisjes së protestës së demokratëve para Komisariatit të Shkodrës, merret vendimi për Arvit Bushatin

Pas nisjes së protestës së demokratëve para Komisariatit

Është liruar Arvit Bushati, kreu i FRPD-së në Shkodër. Bushati u lirua disa minuta pasi Partia Demokratike nisi një protestë përpara komisariatit në Shkodër.

PD-ja lajmëroi se do të bënte rezistencë deri në momentin e lirimit të kreut të FFPD-së. Në mënyrë paqësore demokratët qëndruan përpara komisariatit në Shkodër dhe me pankarta në duar kërkuan lirimin e Bushatit.

Gjithçka u mbyll me lirimin e kreut të FRPD-së.

Bushati u arrestua pas përplasjeve që demokratët patën me policinë gjatë kohës që këshilli bashkiak në Shkodër po konstituohej.