Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas nisjes së protestës së demokratëve para Komisariatit të Shkodrës, merret vendimi për Arvit Bushatin

Postuar: 19/08/2019 - 20:48

Është liruar Arvit Bushati, kreu i FRPD-së në Shkodër. Bushati u lirua disa minuta pasi Partia Demokratike nisi një protestë përpara komisariatit në Shkodër.

PD-ja lajmëroi se do të bënte rezistencë deri në momentin e lirimit të kreut të FFPD-së. Në mënyrë paqësore demokratët qëndruan përpara komisariatit në Shkodër dhe me pankarta në duar kërkuan lirimin e Bushatit.

Gjithçka u mbyll me lirimin e kreut të FRPD-së.

Bushati u arrestua pas përplasjeve që demokratët patën me policinë gjatë kohës që këshilli bashkiak në Shkodër po konstituohej. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 00:27

Tjetër tërmet lëkund Shqipërinë. Raportohet 5 ballë tërmeti i fundit me epiqendër Durrësin.

Postuar: 21/09/2019 - 23:50

Dy persona janë plagosur me armë zjarri pak para mesnatës në Nikël të Fushë Krujës.

Postuar: 21/09/2019 - 23:41

Dy persona janë plagosur me armë zjarri pak para mesnatët në Nikël të Fushë Krujës.

Postuar: 21/09/2019 - 23:37

Nga tërmeti i cili tronditi vendin ditën e sotme ka mbetur i lënduar edhe një turist i huaj.

Postuar: 21/09/2019 - 23:22

Eksperti Rrapo Ormëni ka qenë në studion e News24 për të folur për tërmetet që goditën sot vendin

Postuar: 21/09/2019 - 23:11

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku shprehet se nga lëkundjet e forta të

Postuar: 21/09/2019 - 23:04

Qytetarët e Tiranës, Durrësit, por edhe të qyteteve të tjera kanë përjetuar momente tmerri ditën