BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Aktualitet

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, ngrihet alarmi për stuhi

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, ngrihet

Frontet e Atlantikut kanë filluar të afrohen në Itali dhe Ballkan dhe nga e hëna pritet destabilizim i atmosferës, por jo në territoret tona. Fillimisht pritet destabilizim i fortë në shumë pjesë të veriut të Italisë dhe po ashtu ka një alarm të verdhë në veriperëndim të Sllovenisë. Në disa lokacione të izoluara në veri të Italisë dhe veriperëndim të Sllovenisë alarmi është i kur që do të thotë se priten stuhi të forta, por të lokalizuara vetëm në disa rajone.

Pas një kohe të gjatë me mot stabil dhe pa stuhi, kjo është hera e parë që kemi disa alarme krejtësisht normale meteorologjike. Kjo verë ishte jashtëzakonisht e stuhishme në Itali, Slloveni e deri në Serbi.

Nga e marta pritet që të kemi edhe në territoret tona zhvillime të rrebesheve lokale të shiut me vetëtima dhe bubullimë. Reshjet do të jenë të karakterit lokal, ndërsa priten kryesisht në pjesë të Kosovës, veriut të Malit të Zi, Luginë të Preshevës dhe pjesë të Maqedonisë së Veriut. Më pak do të jenë prezente në Shqipëri.