BREAKING NEWS

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në vend/ Ulet numri i infektimeve, Ministria publikon të dhënat: Ja sa persona kanë humbur jetën ditën e sotme

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në
x

Aktualitet

Pas Ramës, dy politikanët e njohur takojnë Erdoganin në Turqi

Pas Ramës, dy politikanët e njohur takojnë Erdoganin në

Pas vizitës së kryeministrit shqiptar Edi Rama në Turqi, me presidentin turk janë takuar ditën sotme Presidenti kosovar Hashim Thaçi dhe ish-ministri Behgjet Pacolli.
Behgjet Pacolli shkruan se Erdogan është një ,ik dhe aleat i madh i Kosovës, i cili ka mbështetur pavarësinë dhe njohjen e shteteit të pavarur kosovar.

Ky takim vjen në një kohë kur marrëdhëniet mes Turqisë dhe Greqisë janë shumë të tensionuara, ndërsa kjo vizitë e Thaçit mund të shihet edhe si një mbështetje e Kosovës ndaj Turqisë.

"Sot në Stamboll së bashku me Presidentin Thaçi zhvilluam një takim të shkëlqyeshëm me Presidentin turk Erdogan. Presidenti Erdogan është një mik dhe aleat i madh i Kosovës i cili ka mbështetur pavarësinë dhe njohjen tonë që nga dita e parë kur shpallëm pavarësinë e Kosovës. Miqësia dhe partneriteti ynë do të jenë më të fuqishëm", shkruan Pacolli.

Më të lexuarat