BREAKING NEWS

Shqipëria në 24 orët e fundit: 835 raste të reja, zbuloni zonat më të nxehta nga Covid-19

Shqipëria në 24 orët e fundit: 835 raste të reja, zbuloni
x

Aktualitet

Pas replikave me Artan Hoxhën, nuk ndalet ish-shefi i antidrogës, nxjerr dokumentet dhe paralajmëron...

Pas replikave me Artan Hoxhën, nuk ndalet ish-shefi i antidrogës,

Ish-shefi i antidrogës në Drejtorinë e Policisë Fier, Dritan Zagani ka sqaruar publikisht akuzat në adresë të tij se vazhdon t’i fshihet drejtësisë. Zagani bën reagimin e ashpër në rrjetet sociale, publikon dokumentet dhe shprehet se e kanë mbajtur 3 ditë më shumë në burg pasi u la në arrest arrest shtëpie. Ish oficeri paralajmëron se nesër e në vijim do nxjerrë të tjera dokumente, duke i kthyer kështu një tjetër përgjigje gazetarit Artan Hoxha.

Postimi i Zaganit

Per gjithe palaçot qe me akuzojnë se i shmangem drejtesise...lexoni pak kete si fillim se do tu servir plot dokumenta te tjera qe provojne sa "drejt" ka vepruar drejtesia qe une duhet te rrija e te prisja verdiktin e saj rilindas kur ti mbushej mendja shefit gjate.

Lexoni e mesoni ju palaço qe me thoni pse ika.

Ne daten 08.11.2014, pasi kisha bere plot 6 muaj e 7 dite burg une dola ne arrest shpie, procedura pas 6 muaj duhej te merrte form, gjykim ose lirim...nejse u be kjo.

Por plasini syte me poshte ju palaçot e drejtesise, dokumenti thote qe me datel.05.11.une jam ne arrest shpie, pra i bie 3 dit jasht ligjit ne burg, kjo sipas keti dokumenti paçavure, se normal edhe me dt.05.10.2014 perseri ishin tejkaluar procedurat.

Atehere a ka kush me thote mua pse me mbajtjen ne burg pa ligje, kush pergjigjet per kete..?!?!?!?

Ajo zonja gjykate u mundua ta justifikoj dhe urdhrit te saje i vuri daten 05, po perse isha brenda deri ne date 08 ?!?!?!?

E dini ju palaçot qe me flisni mua per ikje nga drejtesia qe prokurori ne rastin e kesaj shkelje ka shpërdoruar detyren dhe ligjin, e dini se ai duhej te dënohej me burg, dhe as qe mendohej te ishte me Prokuror ne nje shtet ligjore.....dhe ka palaço qe me del e flet publikisht per prokurorin...qe eshte nje far Anton Martini, qe edhe na pretendon per tu ba SPAK-ist ai palo prokuror.

Kaq per sonte...neser e ne vijim perseri nje rifreskim te mendjes palaçove mediatik qe me predikojnë mua drejtesine pasi jane thjesht leges me bankomat, asgje me shume.