Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas shkarkimit të drejtoreshës nga ministrja, zbulohet emri i drejtorit të ri në spitalin e Shkodrës

Postuar: 15/04/2019 - 12:34

Është konfirmuar  drejtori i ri i Spitalit Rajonal të Shkodrës, kirurgu Ardian Dajti.

Dajti  u prezantua mëngjesin e sotëm nga zv ministrja e Shëndetësisë dhe Drejtori i Shëndetit Publik në Shkodër Astrit Beci.Prezantimi i tij u bë pa praninë e mediave, ndërkohë ky është drejtori i 7-të që ndërrohet në spitalin e Shkodrës që nga 2013.

Drejtoresha e mëparshme e spitalit të Shkodrës, Teuta Rrjolli u shkarkua pak ditë më parë nga shefja e saj Manastirliu për shkak të rezultateve të dobëta.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 12:39

Elvis Gurra i dënuar në burgun e Fierit, në një prononcim ekskluziv për Fax News ka deklaruar se është paguar nga vëllezërit Kusi, disa vite më parë për vrasjen e dy personave.

Postuar: 23/08/2019 - 12:27

Policia e Tiranës arrestoi sot një 23-vjeçar, i akuzuar për plagosje, ngjarje kjo e ndodhur një v

Postuar: 23/08/2019 - 11:34

Një 23 vjeçar i kërkuar për tentativë vrasje ka rënë sot në prangat e policisë.

Postuar: 23/08/2019 - 10:52

Të paktën pesë persona kanë humbur jetën në një koncert të reperit të njohur Algjerian Abderraouf

Postuar: 23/08/2019 - 10:46

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me vrasjen e 26-vjeçarit, Indrit Çela në një vilë në Tiranë.

Postuar: 23/08/2019 - 10:37

Janë bllokuar dhe janë kthyer në vendin e origjinës 387.1 ton mish i importuar kryesisht nga Braz

Postuar: 23/08/2019 - 09:55

Zbardhet dhe dokumentohet me prova ligjore ngjarja e ndodhur ditën e djeshme, në rrugën “Mu