Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas thirrjes urgjente që policia bëri, vjen përgjigjja e protestuesve: Hiqni kapelet

Postuar: 21/03/2019 - 12:34

Ndërsa policia iu ka bërë thirrje të vazhdueshme me megafon për të ruajtur qetësinë në protestë edhe protestuesit e kanë një thirrje për efektivët para Parlamentit.

Ata i bëjnë thirrje policëve të heqin kapelet e t’ju bashkohen atyre në protestën për rrëzimin e qeverisë Rama.

Ndërsa policët iu përgjigjen sërish me megafon, duke thënë: Ndalni hedhjen e kapsollave, ose do ndërhymë. kujtojmë se pak minuta më parë, dy policë u lënduan nga shashkat e hedhura prej protestuesve.

Thirrje për të hequr kapelet, policët kanë dëgjuar gjatë fushatës së vitit 2013-të edhe nga kryeministri Edi Rama, por ky i fundit i ka ftuar t’i heqin për të mbledhur vota për Partinë Socialiste.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 09:16

Një aksident raportohet të ketë ndodhur në aksin Levan-Tepelenë.

Postuar: 25/06/2019 - 09:08

 Në prangat e policisë ka rëndë një ndër personat e shpallur në kërkim, i dyshuar kryesor, p

Postuar: 25/06/2019 - 08:47

Identifikohet shqiptari i arratisur nga një burg ne Itali.

Postuar: 25/06/2019 - 08:31

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në fshatin Senes të Divjakës ku një 42-vjeçar, b

Postuar: 25/06/2019 - 07:31

Dy nënkomisarë dhe një avokat janë arrestuar pasditen e djeshme në Fier pasi akuzohen se nëpërmje

Postuar: 25/06/2019 - 07:30

Dhjetë vite burg ka kërkuar Prokuroria e Tiranës për Klodian Cirunën i akuzuar se nëpërmjet masht

Postuar: 25/06/2019 - 07:20

Moti do të jetë kryesisht i kthjellët përgjatë vijës bregdetare dhe zhvillim të vranësirave në me