BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona kanë dalë pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit (BILANCI)

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona
x

Aktualitet

“Pashë tmerr me sy”, rrëqeth gazetari shqiptar: Aty bëhen 2-3 vrasje në ditë, kur shkuam gjetëm çantë bombë të lyer me gjak

“Pashë tmerr me sy”, rrëqeth gazetari shqiptar: Aty

Gazetari Julian Kasapi ka komentuar situatën e frikshme brenda në kampin Al Hol ku ka edhe shqiptarë.

Si një njeri që ka qenë vetë atje, tregoi se në çfarë kushte makabre jetojnë njerëzit në kamp.

“Kushte aty janë tmerrësisht keq, s’ka ujë, kushte higjienik, mund të ndodhen 2 ose 3 vrasje në ditë, unë kam gjetur prsh ditën që shkova një çantë bombë të lyer me gjak, ku thuhej na prisni po vijmë, përditë vriteshin ushtarë. Është e tmerrshme, dhe të mendosh këto nëna që duhet të mbrohen përditë”, tha Kasapi.

 

Më të lexuarat