BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Një tjetër pacient hidhet nga lartësia e spitalit 'Shefqet Ndroqi' në Tiranë, policia jep detajet e para

Ngjarje e rëndë/ Një tjetër pacient hidhet nga lartësia
x

Aktualitet

Pasojat e mëdha të Covid-19 në botë, Robert Kennedy Jr del me mesazhin frymëzues dhe shpresëdhënës (Videoja që po bën xhiron e rrjetit)

Pasojat e mëdha të Covid-19 në botë, Robert Kennedy Jr del

Dita e djeshme u shoqërua me tubime në të gjithë botën. Aktivistët nga Argjentina, Bolivia, Peruja, Uruguaji, Italia, Polonia, Belgjika, Hollanda, Mbretëria e Bashkuar, Irlanda, Suedia, Danimarka, Franca dhe Austria u bashkuan për të folur me një zë. Qytetarët e të gjitha vendeve po paguajnë një çmim të madh për epideminë. Ata jo vetëm që humbën të dashurit e tyre, por edhe liritë, jetesën, gëzimin e tyre. Fëmijët dhe të rinjtë gjithashtu vuajnë nga kjo krizë. Pa miqtë e tyre dhe aktivitetet shoqërore, problemet e shëndetit mendor tek të rinjtë tanë po arrijnë një nivel të paparë. Njerëzit në të gjithë botën po kërkojnë të kursehen nga pasojat shkatërruese të epidemisë. Robert F. Kennedy, Jr, Presidenti i Mbrojtjes Shëndetësore të Fëmijëve, jep një mesazh frymëzues të lirisë dhe shpresës për aktivistët në të gjithë botën.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Robert F. Kennedy Jr. (@robertfkennedyjr) on