BREAKING NEWS

CNN trondit demokratët në SHBA: Ja zgjidhjet ligjore dhe kushtetuese që Trump të qëndrojë në detyrë

CNN trondit demokratët në SHBA: Ja zgjidhjet  ligjore dhe kushtetuese
x

Aktualitet

Pasojat fatale të lidhura direkt me vaksinën! Komiteti i Shëndetit Publik në Amerikë konfirmon fakte tronditëse nga studimet e bëra: Sjellin një shpërthim çekuilibri të sistemit, sëmundje e Alzaimer, përfundimisht në tru...

Pasojat fatale të lidhura direkt me vaksinën! Komiteti i

Gara dhe konkurrenca mbetet e fortë. Një 'luftë' e vërtetë po bëhet mes shteteve të fuqishme për nxjerrjen e vaksinës, pasi fitimet dihet që do jenë me shifra marramendëse. 

Por, pyetja është se çfarë përmban vaksina anticovid? Pasi një video që qarkulloi në mediat italiane por jo vetëm, ku thuheshin fakte të rënda të dalë nga grupi shkencor i caktuar për të analizuar përbërjen e 12 vaksinave të detyrueshme në Itali. Grupi shkencor raportojnë rezultate shokuese për 4 vaksinat e para, qe jane në perdorim dhe thuhet se përmbajnë:

Fetuse të abortuara.
-RNA e infektuar
-DNA njerëzore komplet
-DNA majmuni (kancerogjene)
-DNA miu
-DNA papilloma virus (kancerogjene)
-Dizifektant
-Alumin(kancerogjen,alzhaimer)
-Qeliza embrionale pule
-Erbicide
-Acaricide
-Toksina kimike
-Material gjenetik sintetik
-78% e vaksines përbërës të pa identifikuar

Më poshtë do të gjeni një shpjegim nga Komiteti i Shendetit Publik amerikan se çfarë përmban vaksina dhe ndikimi negativ që ka në organizëm dhe kryesisht në tru. 

Pyetje mjekëve profesionist:

Prezenca e aluminit dhe (zhivës) mërkurit, që gjenden në përbërje të vaksinave, ka rrezik për fëmijët, të cilët janë dhe me një sistem imunitar ende të pa plotësuar? Grimcat që ngelen në trupin dhe trurin e tyre, çfarë dëmi mund të sjellin?

Pergjigjja e ekspertëve

Përbërja nuk është alumin i zakonshëm, por mikrogrimca, që lidhen me antigenet, viruset, proteinat etj.
Dimë që grimcat e micro thërmijave të aluminit dhe mërkurin mbeten përfundimisht në tru.
Studimet qe kemi bere e konfirmojne kete. Per pasoje kemi nje shperthim cekujlibri te sistemit imunitar, semundjen e Alzaimer, etj , te lidhura keto direkt me vaksinen.

Sa me sipër:
Gjysma e femijve tane kane inflamacione te ndryshme.
1 ne 5 persona ka çregullime neurale.
1 ne 10 persona ADD, AKD.
1 ne 35 femije me autizem
1 ne 11 me azmatike
1 ne 20 me konvulsione
Sëmundejet autoimune po rriten në mënyrë eksponenciale.
Këto përbërës i gjejmë në vaksinën Gardacil dhe atë Influencale.
Si përfundim, vaksinat qe kemi studiuar nuk janë të sigurta (në fakt thënë troç të rrezikshme).