BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Aktualitet

“PD dhe LSI morën peng një aeroport të tërë”, shpërthen Artan Hoxha dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pas Zotin boll më se na hapët barkun! Se dinte Belinda se vëllai i kujt punonte aty...?!

“PD dhe LSI morën peng një aeroport të

Gazetari Artan Hoxha doli me një reagim në rrjete sociale mbrëmjen e djeshme në lidhje me kontrollorët që janë sjellë nga Turqia. Hoxha shkruante se nuk duhet luajtur veçanërisht me shtetin tonë që vdes të duket klonim i Erdoganit.

“Populli yne i rrahur me vaj dhe me uthull thote: “Mos luaj me zjarrin, me ujin dhe me shtetin”… Sidomos me kete kodosh shtet, qe vdes të duket klonim i Erdoganit…”, shkruante Artan Hoxha.

Mirëpo pikërisht në këtë postim ka ardhur reagimi i një qytetareje që i shkruan Hoxhës: E cfare te beje sipas teje shteti,te rrije dhe te beje sehir,se si.,nje grush milioneresh te kontrollit ajror,mbajne peng nje.aeroport te tere,me ne krye Pd dhe Lsi,si thoni ju,a duhet te mbahet aeroporti dhe shqiperia peng,nga nje grusht njerezish milioner ,po i lumte atyre,ku nuk funksionon drejtesia shqiptare.

Pikërist pas këtij komenti ka ardhur reagimi i menjëhershëm i Artan Hoxhës, i cili thekson faktin që shteti duhet t’i përzgjedh kontrollorët me kritere profesionale dhe jo nepotike e partike dhe pastaj ndodh kjo që ndodhi.

“Shteti duhet te vendose kritere profesionale qe kur i perzgjedh kontrolloret, jo ta mbush, me vellezer, motra, nipa, kuneter, dashnore dhe militante partie... nese e mbush me nepotizem kete situate do korresh. Kjo ministrja qe ka qene drejtoreshe e Albkontroll e dinte shume mire se cfare stafi ka aty, dhe te nderhynte me kohe, jo te mbeteshin qytetaret ne ajer apo ne aeroportet e botes...

Ky shtet ose te tregohet shtet, ose te shkoje ne te semes se na e coi buzen mbrapa..

Rama, Berisha, Meta e Basha per lojen politike te tyre te gjejne lodra te tjera, jo aty ku luhet me jeten e qytetareve...

Pse se dinte Belinda se vellai apo motra e kujt punonte aty, nuk e dinte nese nipi, kunati apo militanti i kujt partie merrte rrogen aty?!

Tani e mesoi?! Pashe zotin boll me keto se na hapet barkun!!! Nese duheshin pushuar kontrolloret duhej ta bente para shume kohesh, sot po korr ate qe ka mbjell. Mjere qytetaret qe mbeten rrugeve te botes dje dhe nuk ua rimburson askush biletat e udhetimit...”, shkruan Hoxha

Më të lexuarat