BREAKING NEWS

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të madhe që nga fillimi i luftës në Ukrainë, Kievi po tenton të marrë Krimenë

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit, kategoritë që përfitojnë dhe fondet e vëna në dispozicion nga buxheti

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit,
x
BREAKING NEWS

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes frikës së ndërhyrjes ruse, analiza e “New York Times”: A po e përdor Kremlini Serbinë për të nxitur luftën në Ballkan?

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë aksioneri i mazhorancës, ja pazari i Portit të Durrësit që qeveria nuk na e tregon

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë
x
BREAKING NEWS

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si po shkon drejt paqes situata mes Beogradit dhe Prishtinës, ja lëvizja e ndërkombëtarëve për t’i shkatërruar planin Vuçiçit

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si
x
BREAKING NEWS

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare në shtator: Grupi i Berishës do të konsiderohet ‘armatë terroriste’, nuk mund të ketë qeveri teknike për hallet e Metës

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në të gjithë vendin, si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në
x
BREAKING NEWS

Tritol në Vlorë, policia jep informacion për ngjarjen! Nisin kërkimet për kapjen e autorit

Tritol në Vlorë, policia jep informacion për ngjarjen! Nisin
x

Aktualitet

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, bëri deklarata të forta ndaj kreut të PD, Sali Berisha, teksa paralajmëroi se me protestën e 7 korrikut “PD do të shpallet anti-amerikane”.

I ftuar në emisionin “Pikat mbi i”, në News24, avokat Ngjela deklaroi se shqiptarët nuk do t’i bashkohen një proteste anti-amerikane, duke akuzuar Berishën se do destabilizim.

“Ai nëse e shikon protestën dhe del në datën 4 dhe thotë “ne e konsiderojmë protestën në shesh si politikë antiamerikane”, çfarë ndodh? Mbaron, mbyllet, se nuk dalin shqiptarët në protestë antiamerikane. Nëse akuzojnë qeverinë, le të kërkojnë zgjedhje të parakohshme. Duhet të ketë doktrinën e vet që thotë si zgjidhen krizat. Saliu do destabilizim, që të shpëtojë veten. As mos e diskuto fare.

Reforma në treg është pompimi i parave në treg. Ka bërë amnisti fiskale, por nuk e dimë sa do fitojë. Por, nëse do të fitojë, a do t’i rrisë rrogat? Për mendimin tim, rroga minimale nuk duhet të jetë më pak se 800 mijë lekë të vjetra. Ne nuk e njohim pompimin e parasë në treg. Ne njohim atë që na vjen nga Evropa Perëndimore, që është e sistemuar. Kriza ekonomike vjen, pasi kryeministri shqiptar nuk njeh tregun, kurse lëvizja e non-grata nuk ka lidhje as më tregun, as me paranë, por me vetë non gratan.

Moj zonjë, Berisha bëri ndonjë analizë? O zotëri, derisa del një lider i tillë dhe thotë “ku popull” për popullin e vet, nuk ka lidhje me shqiptarët. Ai do të jetë sundues. Zgjidhja është shumë e thjeshtë, me katër bomba gazlotsjellës, ata ikin. Unë nuk e pranoj këtë lloj politike”, shtoi avokati.

Më të lexuarat