BREAKING NEWS

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën ironinë ‘therëse’: Nuk besoj se është efekti i Benetit dhe Luizit (video)

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën
x
BREAKING NEWS

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja ime ka filluar t’i shqetësojë të tre

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja
x
BREAKING NEWS

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për kryetarin e ri, vjen reagimi i parë i Tabakut

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për
x
BREAKING NEWS

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja çfarë ndodhi në gjyqin për lirimin nga burgu të Tahirit

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja
x
BREAKING NEWS

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme të Tahirit për të dalë ligjërisht nga burgu

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme
x
BREAKING NEWS

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e frikshëm: Tre muajt në vijim pritet të shkojë deri në vlerën...

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt Shqipërisë, Dumani habit me deklaratën: Nuk është kompetencë e SPAK, iu takon...

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez
x

Aktualitet

Pediatrja tregon çfarë duhet të dini që mos të bini pre e mashtrimit: Kujdes kur blini ilaçe në farmaci, si t’i dalloni që s’janë kontrabandë

Pediatrja tregon çfarë duhet të dini që mos të bini

Pediatrja Mirela Dibra është shprehur se prindërit duhet të kenë kujdes kur blejnë ilaçet në farmaci. E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ajo tha se duhet të shohin pullën e kutisë apo ambalazhit në mënyrë që të garantohen që barnat nuk janë sjellë në mënyrë kontrabandë.

“Barnat duhet të jenë të regjistruara dhe qarkullojnë në dy vende të BE. Ne kemi garancinë e këtyre vendeve,  dhe tërthorazi jemi të mbrojtur nga këto medikamente.

Prindërit duhet të kenë parasysh që kur të blejnë medikamente në farmaci duhet patjetër që kutia të ketë pullën tonë të çmimit. Kjo është garant që ilaçi nuk është sjellë kontrabandë”-tha ajo.