BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona kanë dalë pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit (BILANCI)

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona
x

Aktualitet

Lufta me Covid-19 / Pëllump Pipero jep lajmin e mirë

Lufta me Covid-19 / Pëllump Pipero jep lajmin e mirë

Mjeku Pëllump Pipero deklaroi se ka lajme të mira nga medikamentet, ndërsa vaksina është në hapat e fundit.

“Jemi optimistë. Jemi në hapat e fundit të vaksinës, ka lajme të mira nga medikamentet dhe po fitojmë terren ndaj Covid-19”, u shpreh ndër të tjera Pipero i ftuar në A2.

Pipero  tregoi se sapo të vijë në Shqipëri, personat e parë që do të vaksinohen janë mjekët, policët dhe gazetarët.

“Do të vaksinohen së pari grupmoshat më të rrezikuara dhe profesionet më të ekspozuara, si mjekësia, policia dhe gazetarët. Të presim vendimet e Komitetit të Ekspertëve”, u shpreh Pipero.