BREAKING NEWS

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH, mbështeti Kinën dhe u angazhua kundër presidentit amerikan

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH,
x

Aktualitet

Pensionistët dhe familjet me fëmijë të lirë, por përballen me ‘surprizën’ e papritur, policia bashkiake merr vendimin e menjëhershëm

Pensionistët dhe familjet me fëmijë të lirë, por

Ndonëse pensionistët kishin leje sot deri në orën 10:00 të shëtisnin dhe familjet me fëmijë po njësoj, shumë prej tyre apo banorë pranë liqenit nuk kanë mundur të kalojnë disa orë në natyrë e ajër të pastër pranë parkut më të madh në Tiranë.

Policia bashkiake ka rrethuar mëngjesin e sotëm parkun e Liqenit Artificial duke mos lënë askënd të shijojë momente në natyrë. Gazetarja Ida Ismailaj raportoi për “BalkanWeb” se në orët e para të mëngjesit është bllokuar vetëm pjesa ku ndodhet palestra, ndërsa më pas në mesditë është rrethuar i gjithë parku dhe nuk është lejuar askush të vijojë shëtitjen.

Të pyetur, policët bashkiakë që kanë rrethuar me shirit si skenë krimi gjithë zonën e liqenit, kanë deklaruar se kanë marrë urdhër por pa dhënë shpjegime të mëtejshme.

Ministria e shëndetësisë publikoi dje udhëzimin e plotë për këtë fundjavë, lidhur me lëvizjen e njerëzve dhe mjeteve, si dhe për hapjen e aktiviteteve dhe bizneseve.

Në urdhrin e firmosur këtë mbrëmje, MSH bën me dije se edhe kjo fundjavë do të jetë e mbyllur në qytetet për pjesën më të madhe të aktiviteteve ekonomike, ku do të lejohen vetëm dyqanet ushqimore dhe farmacitë, gjatë ditës së shtunë, deri në orën 21:00, ndërsa e diela do të jetë totalisht e mbyllur.

Ndërkohë, sa i takon lëvizjes, e shtuna dhe e diela do të jenë për këmbësorët pensionistë dhe prindërit me fëmijë.

Pensionistët dhe familjet me fëmijë të lirë, por

Pensionistët dhe familjet me fëmijë të lirë, por

Pensionistët dhe familjet me fëmijë të lirë, por