BREAKING NEWS

Lombardia merr frymë,  bie numri i të vdekurve me 77 më pak dhe numri i infeksioneve 107 më pak

Lombardia merr frymë,  bie numri i të vdekurve me 77 më pak
x

Aktualitet

Përcillet për në banesën e fundit bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha, bie në sy një detaj i fortë, mungon i biri (Zbardhet dhe shkaku i rëndë)

Përcillet për në banesën e fundit bashkëshortja e

Është përcjellë për në banesën e fundit, bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha që u nda nga jeta ditën e djeshme në moshën 99-vjeçare.

Ceremonia mortore nga familja është mbajtur sot, ku ka qenë të pranishëm të afërm të familjes Hoxha dhe miq, por ka rënë në sy mungesa e djalit të vogël të saj Sokolit.

Kujtojmë se mes bashkëshortes së tij Liljana dhe nënës Nexhmije ka pasur përplasje dhe marrëdhëniet e tyre kanë qenë të shkëputura prej kohësh. Nexhmije Hoxha u nda nga jeta dje në banesën e saj në Laprakë për shkaqe natyrale.