BREAKING NEWS

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh prapaskenat: Marrëdhëniet u normalizuan pas 20 muajsh, ja për çfarë ramë dakord!

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh
x

Aktualitet

Përdhunimi i 15-vjeçares nga roja i shkollës, Anila Hoxha: Ja si mund të zbulohej më herët

Përdhunimi i 15-vjeçares nga roja i shkollës, Anila Hoxha: Ja

Gazetarja e kronikës Anila Hoxha shprehet se nëse policia do të merrej me informacionin bazë duke u lidhur me shumë me terrenin historia e përdhunimit të 15-vjeçares do të zbulohej shumë herët.

“Polici, agjenti i krimeve duhet të shkojë të merret me informacionin bazë, të lidhet me terrenin, si ndodhi historia e Kazmës, nëse inspektori i zonës, polici i zonës, do të lihej në zonë, dhe nuk do i kërkohej, përse po shton kat pa leje, dhe përse po lyen x person pa leje, të jesh i sigurte se do të ishte raportuar ajo ngjarje, dhe jo një vit me vonesë, dhe këto ngjarje të tjera shumë të rrezikshme, në rast se polici kthehet në komunitet, për të parandaluar këto ngjarje do të ketë sukses”, tha Hoxha për Ora News.