BREAKING NEWS

Media e njohur italiane: Ja vendet në Shqipëri ku "fshihen" minerale të çmuara dhe plani i madh që po përgatit Meloni për Tiranën

Media e njohur italiane: Ja vendet në Shqipëri ku "fshihen"
x
BREAKING NEWS

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent
x
BREAKING NEWS

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është presidenti i ri i Turqisë

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me deklaratën e fundit për Gert Shehun

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me
x
BREAKING NEWS

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me përgjigjen

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe BE tërhiqen, sovraniteti i Kosovës...

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe plas deklaratën ‘bombë’: Agjentët rus në Nish po pajisen me pasaporta diplomatike serbe

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x

Aktualitet

Përdhunoi shqiptaren, ylli i futbollit rrezikon burgun, ja çfarë deklaron ministri i Drejtësisë

Përdhunoi shqiptaren, ylli i futbollit rrezikon burgun, ja

Ish-sulmuesi i njohur brazilian Robinjo, mund të përfundojë pas hekurave për dënimin që mori pas gjyqit për përdhunimin e nëj shtetaseje shqiptare në një klub në Milano në vitin 2013, kur ishte ende pjesë e Milanit. Edhe pse shteti brazilian refuzon ekstradimin e tij në Itali ku u dha dënimi me 9 vite burg, ish-lojtari mund ta vuajë këtë dënim në vendin e tij.

Flavio Dino, Ministri i Drejtësisë në Brazil, ka folur rreth kësaj çështje dhe ka konfirmuar se kjo çështje do të merrej shumë shpejt në shqyrtim.

“Kushtetuta braziliane na ndalon ekstradimin e shtetasve brazilianë të lindur këtu. Por tani mund të kryhet ky dënim në Brazil. Më parë, çështja e tij duhet shqyrtuar nga organet përkatëse”, tha ai.

Shteti italian i ka kërkuar zyratrisht Brazilit që Robinjo të vuajë këtë dënim dhe ministri brazilian konfirmoi se sipas procedurës, e gjithë çështja e tij do të analizohet nga autoritetet përkatëse juridike në vend për çështje të tilla. “Nuk do të jetë një çështje politike”, siguroi ai duke shtuar se “qëndrimi ynë i përgjithshëm është se çdo krim, nga kushdo qoftë kryer ai, duhet ndëshkuar”.