BREAKING NEWS

Këshilli i Bashkisë nderon me titullin “Qytetar Nderi i Skraparit”, Spartak Brahon, në vlerësim të veprimtarisë së tij të shquar si deputet, si publicist dhe veprimtar i devotshëm shoqëror

Këshilli i Bashkisë nderon me titullin “Qytetar Nderi i
x

Aktualitet

Përditësimi i ministrisë/ Regjistrohen më shumë të shëruar, se të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Përditësimi i ministrisë/ Regjistrohen më shumë të

Kosova ka regjistruar 14 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit dhe 560 raste të reja pozitive në 1.620 testime.

Sipas të dhënave të IKSHPK-së numri i personave të shëruar është më i lartë se i të infektuarve. Gjatë 24 orëve janë shëruar 678 persona, duke e çuar në 27.821 numrin të shëruarve që nga fillimi i pandemisë, kurse numri i rasteve aktive është 13.469.

Numri total i rasteve pozitive është 42.377 raste nga 151.363 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.087 raste të vdekjes.

Më të lexuarat