BREAKING NEWS

Tërmet i fortë në vend/ Lëkundet Durrësi e Laçi, ja sa ballësh ishte

Tërmet i fortë në vend/ Lëkundet Durrësi e Laçi,
x

Aktualitet

Përditësimi nga Ministria: Rriten rastet me koronavirus në Shqipëri, shkon në 16 numri i viktimave, një pacient ndërron jetë mëngjesin e sotëm

Përditësimi nga Ministria: Rriten rastet me koronavirus në

Ministria e Shendetësisë ka njoftuar ditën e sotme se ka shkuar në 277 numri i të prekurve me koronavirusi në vend, me 18 raste të reja në 24 orët e fundit. Rritet po ashtu në 16 numri i viktimave me një të moshuar nga Durrësi i infektuar me COVID i cili ka humbur jetën.

“Ju bëjmë me dije se mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë një pacient 78- vjeçar nga Durrësi i konfirmuar me COVID-19. 78-vjecari ishte në gjendje të rëndë, i intubuar prej 3 ditësh dhe pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor fatkeqësisht nuk arriti të mbijetojë. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrotjes Sociale i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit”-njoftoi MSh ne deklaraten e sotme per mediat.

Deri tani janë 16 persona që kanë ndërrur jetë nga COVID-19 në Shqipëri.

Më të lexuarat