BREAKING NEWS

“Më tha dua të shoh nëse je e virgjër”, zbardhet dëshmia tronditëse e të miturës në Kamëz që pretendon se është përdhunuar nga 22-vjeçari: Më mori në makinë dhe më kërkoi të hiqja rrobat…

“Më tha dua të shoh nëse je e virgjër”, zbardhet
x

Aktualitet

Përdori si pretekst xhirimet për filmin e ri, cila ishte arsyeja që e çoi drejt Italisë Gjergj Xhuvanin

Përdori si pretekst xhirimet për filmin e ri, cila ishte arsyeja

Regjisori i ndjerë Gjergj Xhuvani që ndërroi jetë mesditën e sotme e kishte mbajtur të fshehtë gjendjen shëndetësore nga familja e tij. Ai ishte nisur vërtet drejt shtetit fqinj për të xhiruar filmin e ri ‘Liqeni im’, një bashkë produksion italiano-shqiptar.

Xhuvani qëndroi në Itali edhe dy ditë më tepër pas përfundimit të xhirimeve të filmit. Regjisorin kishte filluar ta shqetësonte një gungë në këmbë dhe nuk i kishte treguar asgjë familjes së tij.

Gunga nuk e lejonte të mbante protezën që Gjergj Xhuvani kishte prej kohësh, pasi regjisorit i mungonte një këmbë. Familja e tij është njoftuar ndërkohë që ishin nisur nga pushimet në Sarandë drejt Tiranës.

Ata ishin përgatitur për të pritur familjarin e tyre në aeroport, që duhet të mbërrinte rreth orës 22:30 të mbrëmjes së sotme. Por fatkeqësisht në vend të Gjergjit familja mori lajmin e kobshëm për vdekjen e tij.

Regjisori i njohur u nda nga jeta ditën e sotme në moshën 56-vjeçare në një spital në kryeqytetin italian, Romë. Xhuvani vuante nga një sëmundje e rëndë.