BREAKING NEWS

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se shkolla

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se
x
BREAKING NEWS

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...", Karamuço zbulon metodat e reja që po përdorin trafikantët

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...",
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri Kim-Damian Gjiknurit? Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri
x
BREAKING NEWS

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat: Konfrontimi me amerikanët në hotel

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare Penale

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare
x
BREAKING NEWS

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh detaje nga dosja, si u zbulua lidhja e kryebashkiakut të Bulqizës me biznesmenin që i dha tenderin

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të PS-së: Ju rrëfej takimet në tunel

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të
x
BREAKING NEWS

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe rrëfen kërcënimin e Vuçiç

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe
x

Aktualitet

Përgatituni! Nesër vjen kthesa e motit, meteorologu zbulon 'surprizat' që na presin tashmë

Përgatituni! Nesër vjen kthesa e motit, meteorologu zbulon

Shqipëria gjatë kësaj fillim jave do të jetë në dominimin e kthjellimeve, por pritet që ditën e nesërme vranësirat të jenë disi më të shpeshta.

Sipas meteorologut të MeteoAlb, Hakil Osmani, në pjesën e dytë të ditës së nesërme do të krijohen mundësi për reshje të pakta shiu në zonat veri-perëndimore dhe pjesërisht zonat qendrore, duke përfshirë dhe kryeqytetin.

Dita e mërkurë dhe dita e enjte do të jenë nën kthjellimin e dominimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave. Vranësirat pritet të jenë në zonat malore.

Duke filluar nga dita e premte dhe fundjava pritet të shtohen vranësirat në territorin shqiptar duke bërë që të kemi reshje shiu më të dukshme.

Pritet të kemi temperatura tipike vjeshte pasi maksimumet do të ngjiten edhe në 20 gradë celcius në ultësirën perëndimore, ndërsa në zonat malore do të luhaten rreth vlerave 15-16 gradë celcius.

Edhe temperaturat e mëngjesit do të kenë rritje të ndjeshme duke bërë që të luhaten në vlera 2-3 gradë celcius.

Fundjava sjell një rënie të temperaturave të ajrit.

Për sa i përket parametrit të erës deri ditën e mërkurë nuk do të jetë problematike, por e enjtja, e premtja dhe fundjava pritet të sjellin intensifikim të parametrit të erës pasi do të fryjë me shpejtësi edhe në 55-60 km/h.

Vendet e rajonit, Kosova dhe Maqedonia e Veriut gjatë kësaj fillim jave mbeten nën dominimin e motit të qëndrueshëm. Do të kemi momente të pakta me pika shiu dhe dëborë kryesisht në Kosovë.

Gjatë pjesës së dytë të javës do të kemi intensifikim të vranësirave dhe reshjeve në Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut.