Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përgatituni seriozisht! Ja kur ulen në mënyrë drastike temperaturat në këto qytete (Harta)

Postuar: 16/11/2018 - 13:27

 Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës.

Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të mbrëmjes.

Meteoalb bën me dije se jo vetëm kjo fundjavë, por edhe java që vjen do të nisë me reshje shiu dhe dëbore në zonat malore, ndërkohe që temperaturat do të jenë të ulëta.

Fundjava paraqitet e paqëndrueshme, ku vranësirat do të jenë të pranishme në të gjithë territorin duke gjeneruar reshje dëbore në zonat malore dhe shira të dobët në pjesën tjetër, kryesisht në jug të vendit. Po ashtu, java tjetër do të nisë me reshje shiu e dëbore në zonat malore.

Temperaturat e ajrit vijojnë të ulëta deri nga e mërkura tjetër kur pritet rritje graduale e tyre.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/05/2019 - 09:14

Dy punonjës të aeroportit të Rinasit u ndaluan nga policia. Sipas një njoftimi zyrtar, dy punonjësit e ngarkim-shkarkimit të bagazheve dyshohen për vjedhje të pasurisë nga bagazhet e udhëtarëve.

Postuar: 20/05/2019 - 09:09

Një 33-vjeçar nga Saranda ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme.

Postuar: 20/05/2019 - 09:07

Një tjetër njoftim i rëndësishëm nga Ambasada Amerikane në Tiranë për të gjithë aplikantët e Lota

Postuar: 20/05/2019 - 08:46

Në shtëpinë e ish-deputetes së LSI Erisa Xhixho ditën e djeshme ka pasur festë.

Postuar: 20/05/2019 - 08:44

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në aksin rrugor Elbasan-Labinot, po

Postuar: 20/05/2019 - 08:36

Në rrugicat e Dhoksatit, fshat në Gjirokastër, është thuajse e pamundur të ndeshesh me ndonjë të

Postuar: 20/05/2019 - 07:52

43-vjeçari shqiptar Klodian Lekocaj, që prej vitit 2006 është në burg në shtetin fqinj, pasi fi