BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri në Krujë, dyshohet për viktima

Të shtëna me armë zjarri në Krujë, dyshohet për
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x
BREAKING NEWS

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e fortë dhe i bën thirrje policisë

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e
x

Aktualitet

“Përgjegjësia është e Edi Ramës”/ Pak orë para protestës së PD-së, Jul Deda del me mesazhin e fortë: Nuk besoj se është dikush që i ka bërë më shumë keq Shqipërisë se piktori!

“Përgjegjësia është e Edi Ramës”/ Pak

 Pak orë para protestës që ka organizuar sot Partia Demokratike, aktori Julian Deda ka dalë me një mesazh në rrjetet sociale.

Ai iu është drejtuar me një video mesazh qytetarëve shqiptarë. Deda shprehet se shpopullimi që po i bëhet vendit tonë është e keqja më e madhe që mund t’i ndodhte Shqipërisë.

Deda ka bërë përgjegjës për situatën të gjithë klasën politike, por më shumë, referuar tre mandateve të fundit të qeverisjes, ka bërë kryeministrin Edi Rama.

“Përshëndetje të gjithëve.

Ju flas nga Londra, këtu ka shumë zhurmë ka shumë lëvizje. por ka shumë shqiptarë të cilët kanë braktisur atdheun sepse u mungon shpresa, i mungon puna, mirëqenia, paraja.

Ndaj kanë ardhur këtu dhe unë dhe unë i takoj çdo ditë. Shpopullimi i vendit tonë është gjëja më dramatike që mund të na ndodhi.

Përgjegjës është e gjithë politike por së fundmi është Edi Rama.

Nuk besoj se është dikush që i ka bërë më shumë keq Shqipërisë se piktori. Ndaj do jem në protestë shpresoj të jeni edhe ju. shihni fotot pas videove dhe reflektoni. Diku do të gjeni veten dhe shihemi në protestë, në 07.07 në orën 7(19:00)”, tha Deda.