BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Aktualitet

Përgjimet e “Sky ECC”/ Gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe bën paralajmërimin e bujshëm: Janë tre dosje në SPAK, kanë dalë emra politikanësh, por...

Përgjimet e “Sky ECC”/ Gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe

Gazetari Basir Çollaku foli në lidhje me përgjimet e aplikacionit “Sky ECC”, ku si rezultat së fundmi ranë në pranga ish-kreu i policisë Erzen Breçani së bashku me të birin dhe disa persona të tjerë, të përfshirë në trafikun e drogës.

Në një intervistë televizive ai theksoi se në SPAK aktualisht kanë ardhur tre dosje nga ndërkombëtarët, ajo e Shkodrës e Plarent Dervishit dhe kjo e fundit që ‘fundosi’ dhe Erzen Breçanin.

Mes tjerash ai nënvizoi se në përgjime kanë dalë dhe emra politikanësh por që po tregohet kujdes me publikimin e tyre.

“Mesa di unë janë tre dosje të tilla të ardhura nga partnerët tanë ndërkombëtar. Është rasti i Shkodrës, është rasti i Durrësit me Plarent Dervishin dhe rasti aktual me Ervin Matën. Ajo që  bie në sy si një shumatore në komunikimin dhe bisedimeve mes të akuzuarve ka të bëjë me bandat e trafikut. Tafik droge, oficerë policie të përfshirë, biznes dhe deri më tani ka një kujdes për të mos përfshirë dhe emrat e politikanëve të cilët janë brenda. Kam parë ditën e fundit një tentativë të disa institucioneve për të paraqitur sikur Ministria e Brendshme është aktori kryesor i komunikimit me Europol për  sjelljen e materialeve. Ajo që saktësisht jam duke thënë dhe pa doreza dhe hapur është se janë identifikuar nga skanimet e deri-tanishme mbi 300 oficerë policie në këtë dosje”-tha ai.