BREAKING NEWS

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan
x

Aktualitet

Përkeqësohen marrëdhëniet mes palëve? Dëbimi i diplomatit nga Shqipëria, reagon e revoltuar MEPJ ruse: Nuk do mbeteni pa përgjigje!

Përkeqësohen marrëdhëniet mes palëve? Dëbimi i

Përgjigja e Rusisë për vendimin e Shqipërisë për të dëbuar diplomatin rus, Alexey Krivosheev, për faktin se ka shkelur masat anti-Covid është: Ky është një provokim i qartë.

Ministria e Jashtme Ruse ka reaguar një ditë pas lajmit të bërë publik se diplomati rus i është lënë një afat prej 72 orësh për t’u larguar nga Shqipëria.

Vendimi i marrë nga Ministria e Jashtme e Shqipërisë, nuk është pritur aspak mirë nga Rusia.

Sipas agjencisë së lajmeve RIA, MEPJ ruse e konsideron këtë vendim provokim të qartë që synon përkeqësim marrëdhëniesh mes palëve, si dhe thekson se një nga parimet në diplomaci është reciprociteti.