BREAKING NEWS

Zbardhet ngjarja e rëndë me dy të plagosur në Tiranë, ja kush është ‘killeri’ i shumëkërkuar që i drejtoi armën policit të Shqiponjave (EMRI+FOTO)

Zbardhet ngjarja e rëndë me dy të plagosur në Tiranë,
x

Aktualitet

Përkeqësohet moti në vend, stuhi dhe erë e fuqishme me shpejtësi deri në 20 m/sek. Çfarë po ndodh në Autoritetin Portual me tragetet e linjës Durrës-Bari

Përkeqësohet moti në vend,  stuhi dhe erë e fuqishme me

Vonesa të shumta në Portin e Durrësit, dy tragetet e linjës Durrës–Bari, të cilët nuk mundën të lundronin natën e kaluar drejt destinacionit për shkak të erës së fortë me shpejtësi deri në 20 m/sek, u nisën sot rreth orës 07:30 në mëngjes nga porti i Durrësit.

Përkeqësohet moti në vend,  stuhi dhe erë e fuqishme me

Era e fuqishme gjatë natës së kaluar, vonoi për rreth katër orë edhe tragetin “AF Claudia”, i cili u nis drejt Ankonës pas një incidenti brenda basenit portual.
Ndërkohë, dy tragetet e nisur nga Bari mbrëmjen e kaluar, kanë mbarritur në Portin e Durrësit orës 8:30 të mëngjesit të sotëm.

Përkeqësohet moti në vend,  stuhi dhe erë e fuqishme me

Moti i paqendrueshëm nuk ka ndikuar në përpunimin e anijeve tregtare.