BREAKING NEWS

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH, mbështeti Kinën dhe u angazhua kundër presidentit amerikan

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH,
x

Aktualitet

Përlotet Bujar Asqeriu, tregon si e ka përjetuar momentin e shembjes së Teatrit: Pësova atak kardiak!

Përlotet Bujar Asqeriu, tregon si e ka përjetuar momentin e shembjes

Aktori i njohur Bujar Asqeriu gjatë intervistët në emisionin “Kjo Javë” tha se shembja e Teatrirt  ka qenë një goditje e madhe për të.

“Nuk ka përse i bëj publike gjëra të tilla, nuk kam ardhur këtu të qahem dhe të them se çfarë ka ndodhur. Më vlerëso për mendimet e mia, kam qenë dhe jam konseguent. Zërat e shpirtrave të atyre që kanë punuar në këtë teatër do i ndjekin këta njerëz që e bënë atë gjë….”,- thotë ai ndërsa përlotet.

Asqeriu pranon se ditën kur teatri u shemb, ai ka pësuar një atak kardiak.

“Unë u zgjova që në orën 4 e 30, po pickoja vetën, me dukej si një ëndër se si sulmohet teatri në mënyrë të pabesë, si ka mundësi që të mos merret një konsensus? Kjo polici tërheq zvarrë vajzat?! Më këshilluam miqtë, më thanë mos shko se unë haja gishtat e mi me dhëmbë, pata edhe një problem, një moment kardiak, piva disa qetësues, ëfarë do bëja unë… Të nesërmen shkova dhe ju thashë policiëve: Hajdeni këtu o vëllezërit të mi, pse i tërhiqni zvarrë motrat, artistët, çfarë ju bënë ?!”.