Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përplasën për vdekje babë e bijë, arrestohet ish-kryetari i Komunës i denoncuar për favore seksuale (EMRI+FOTO)

Postuar: 08/11/2018 - 18:35

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Korçës ku dy persona kanë humbur jetën.Atë e bijë ishin duke ecur në trotuarin e qytetit kur dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe njëra prej tyre ka humbur kontrollin.Ata janë përplasur për vdekje nga automjeti në fjalë ndërsa një person tjetër ka mbetur i plagosur.Viktimat janë Sokol Hoxha, 33 vjeç dhe vajza e tij, P. Hoxha, 6 vjeç.Atë e bijë kanë gjetur vdekjen në një prej rrugëve në afërsi të Unazës së qytetit.

Më tej mësohet se njërën nga makinat e drejtonte Petrit Kupe, tashmë i shoqëruar nga policia. Po ashtu i shoqëruar është dhe Lorenc Pallashi, që po ashtu dyshohet se ka qenë shkaktar në aksident.

Petrit Kupe është ish-kryetari i Komunës së Libonikut, tashmë është administrator i Ujësjellës Kanalizime në Maliq.

Po ashtu gjatë kohës që ai ka qenë kryetar komune, është denoncuar nga një punonjës për favore seksuale në këmbim të një vendi pune.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:49

 Aksident rrugor me një të vdekur në aksin kombëtar që lidh Tiranën me Durrësin.Ngjarja ndodhi sonte rreth orës 21:45 , në superstradën Durrës-Tiranë, thanë për noa.al burime nga policia e Durrësit.

Postuar: 21/05/2019 - 23:14

Gjatë ditës së nesërme priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin.Si

Postuar: 21/05/2019 - 22:28

Është aksidentuar mbrëmjen e sotme autobusi i linjës Tiranë-Kamëz.

Postuar: 21/05/2019 - 22:19

Ndërsa kanë mbetur edhe pak ditë nga zhvillimi i zgjedhjeve për votimin e kryetarit të ri të Akad

Postuar: 21/05/2019 - 21:56

Agjencia e kontrollit kufitar e Bashkimit Europian, Frontex, u vendos për herë të parë jashtë BE,

Postuar: 21/05/2019 - 21:21

Zgjedhja e prokurorit të Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka si anëtar i Këshillit të Lartë të P

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Guardia di Finanza në Romë, ka kryer një operacion të gjerë kundër një organizate të dedikuar në