BREAKING NEWS

“Gerti Shehu agjenti i policisë”/ Sulmi ndaj Berishës, reagon Met Rrumbullaku

“Gerti Shehu agjenti i policisë”/ Sulmi ndaj Berishës,
x
BREAKING NEWS

Mblidhet Bordi i Transparencës, ulet çmimi i naftës dhe benzinës

Mblidhet Bordi i Transparencës, ulet çmimi i naftës dhe
x
BREAKING NEWS

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet shkaku kryesorë, dyshohet se biznesmeni i njohur...

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon performancën, ja veprimi që bën Vuçiç (FOTO)

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon
x
BREAKING NEWS

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep shpresë: Nuk duhet pritur fundi

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të shmangen spekulimet dhe...

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të
x
BREAKING NEWS

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e mirë për Shqipërinë

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen
x

Aktualitet

Përplasi për vdekje 21-vjeçaren në qendër të Selanikut, kush është shqiptari që shpallet në kërkim nga autoritetet greke

Përplasi për vdekje 21-vjeçaren në qendër të

Një 31-vjeçar shqiptar është shpallur në kërkim nga policia greke, pasi ka përplasur për vdekje me makinë në 21-vjeçare në orët e para të mëngjesit të së martës 22 nëntor, në Selanik.

31-vjeçari është një person i njohur për policinë greke, pasi në të kaluarën është arrestuar për trafikim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Siç raportojnë mediet greke, shqiptari ka qenë duke lëvizur me një makinë tip Skoda, të shokut të tij të martën e 22 nëntorit, ndërsa bashkë me të ishte dhe një 19-vjeçare, e cila u arrestua mbrëmë.

Si u vra 21-vjeçarja

Viktima studionte për veterinari në Universitetin Aristotelio në Selanik. E reja fatkeqe ishte me origjinë nga Chania në ishullin e Kretës.

Të hënën mbrëma ajo ndodhej në Chania, në vendlindje.

Në mesnatë ajo hipi në avion për të shkuar në Selanik, pasi do takohej me mikeshat dhe miqtë e saj atje.

Pak pas orës 1 të mëngjesit, Ema, zbriti nga avioni dhe u nis për në shtëpinë e miqve të saj.

Kur kaloi rrugën Egnatia në qendër të Selanikut , ajo u “hodh” në ajër nga një makinë. Makina drejtohej nga 30-vjeçari shqiptar. Por nuk mbaron me kaq, pasi e përplasi, 30-vjeçari u kthye mbrapsht dhe e shtypi sërish me makinë të renë, e cila ndërroi jetë në spital.

Pasi e tërhoqi zvarrë dhe e shtypi sërish, shqiptari u zhduk nga vendngjarja, pohojnë dëshmitarët okularë.

Deklarata e nënës së Emës rrëqeth

Në një intervistë për protothema.gr, nëna e 21-vjeçares ka thënë se e bija e saj e vogël ishte në krahët e familjes deri në orën 11 të natës atë mbrëmje dhe ka udhëtuar me avion drejt Selanikut për të takuar miqtë e saj.

“Ai ishte udhëtimi i fundit i vajzës sime. Ema shkoi në Selanik për të takuar mortjen. Ajo nuk dontë të merrte makinën me vete, sepse kishte frikë të ngiste makinën në një qytete të huaja për të.”

Më të lexuarat