BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x
BREAKING NEWS

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Tiranë, panik tek punonjësit e zyrave

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në
x
BREAKING NEWS

Po rrezikohen shumat monetare të shtetasve shqiptarë që i kanë në banka/ Vidhen të dhënat bankare, u gjetën në CD e databazës së pagave

Po rrezikohen shumat monetare të shtetasve shqiptarë që i
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Aksidenti tragjik, si e filmoi udhëtimin e fundit 50-vjeçarja para se të përfundonte në greminë

VIDEO/ Aksidenti tragjik, si e filmoi udhëtimin e fundit 50-vjeçarja
x

Gossip

Përse Dua Lipa u detyrua të linte duhanin sa më shpejt? Këngëtarja shqiptare zbulon arsyen

Përse Dua Lipa u detyrua të linte duhanin sa më shpejt?

Dua Lipa ka hequr dorë nga pirja e cigareve në një përpjekje për të përmirësuar qëndrueshmërinë e saj dhe shëndetin e përgjithshëm në mes të turneut të saj botëror “Future Nostalgia”. Dua ndau në një intervistë se ndihet “e pamposhtur” tani që ka hequr dorë nga duhani. “Kam pasur laringit dhe kjo më bëri të lija duhanin një muaj më herët se sa ishte menduar. Por unë e bëra atë dhe jam përmbajtur,”-tha ajo.

“Unë e kam këtë gjurmues zakonesh në telefonin tim ku çdo natë shënoj të gjitha gjërat e mira që kam bërë për trupin tim dhe gjërat që kam bërë për veten time.” Dua pretendon se ka vënë re një përmirësim drastik në shëndetin e saj, pasi është kthyer edhe në ushtrime të rregullta dhe ushqim të shëndetshëm për të mbajtur veten në formën më të mirë të mundshme gjatë turneut.

Ylli i popit kishte folur më parë për luftën e saj për t’u ndjerë e sigurt në skenë kur nuk po e trajtonte siç duhet trupin e saj, duke shpjeguar se regjimi i saj i ri i fitnesit e ka ndihmuar atë të ruajë më shumë energji për veten. “Ndjehem sikur kur dal në skenë ka një lloj tjetër besimi dhe, e dini, ndihem shumë e pathyeshme në momentet kur performoj.”

Ajo vazhdoi, “Ndihem shumë e emocionuar dhe ka shumë adrenalinë dhe ndonjëherë nuk ndihem aspak e sigurt. Ka momente kur jam në skenë çdo natë dhe, po, jam mjaft e ekspozuar, po kërcej dhe performoj dhe më duket sikur duhet të stërvitem dhe të jem vërtet e shëndetshme në mënyrë që të ndihem mirë me veten time.”