BREAKING NEWS

Humb kontrollin dhe shpërthen në akuza në studio tek Arjan Çani, Ilir Meta del "zbuluar", i përplasen skandalet e rënda: I ke ditët e numëruara...

Humb kontrollin dhe shpërthen në akuza në studio tek Arjan
x

Aktualitet

“Perse ndodhi kjo...?”, Aida Shtino bën deklaratën e fortë për koronavirusin, ngre dyshimet për vizitën e OBSH dhe zyrtares së lartë pak para se të shpërthente virusi në Wuhan: Ky është fakt!

“Perse ndodhi kjo...?”, Aida Shtino bën deklaratën e

Gazetarja Aida Shtino ka ngritur dyshimet e forta mbi koronavirusin. Shtino shkruan se eksperti amerikan ‘Fauci nuk është është aq i mirë sa çfarë thonë disa të tjerë’.

 “Faktet tregojne që Faucit ne vitin 2015  ju dha një GRANT 5 milion dollarë nga Barrak Obama, per kerkimet e tij per  Koronavirus  (Një Virus që ekziston që nga viti 1968 në një formë ose në një tjetër), prandaj mos u çudisni...

Keto kerkime  Faucit ju mbyllen në SH.B.A. në 2018 dhe u quajten të rreziksheme....

Keshtu ky zoteri  zhvendosi qe të gjithë hulumtimin e tij, së bashku me shumen prej 5 Milionë dollare,  qe ishin para  të taksapaguesve amerikanë, në një nga laboratorët e nivelit 4 Bio të Ëuhan City, për të vazhduar kërkimin e tij të paligjshëm...”, shkruan më tej Shtino.

Postimi  i Shtinos

Ne gjithe kete historine e covidit, midis shume gjerave te tjera, me ka bere pershtypje nje personazh i cuditshem...jam e bindur qe edhe juve. Ai eshte Fauci. Ky Zoti Fauci nuk eshte aq i mire sa çfare thone disa te tjere, por eshte shume i rafinuar, aq shume sa nuk ju shkon ne mendje. Do thoni ju pse...epo mire le te ndajme me ju disa fakte per te.

Faktet tregojne që Faucit ne vitin 2015  ju dha një GRANT 5 milion dollarë nga Barrak Obama, per kerkimet e tij per  Koronavirus  (Një Virus që ekziston që nga viti 1968 në një formë ose në një tjetër), prandaj mos u çudisni...

Keto kerkime  Faucit ju mbyllen në SH.B.A. në 2018 dhe u quajten të rreziksheme....

Keshtu ky zoteri  zhvendosi qe të gjithë hulumtimin e tij, së bashku me shumen prej 5 Milionë dollare,  qe ishin para  të taksapaguesve amerikanë, në një nga laboratorët e nivelit 4 Bio të Ëuhan City, për të vazhduar kërkimin e tij të paligjshëm...

Ky laburator cuditerisht  ndodhej vetëm 4 milje larg nga ai Tregu i peshkut në qytetin Ëuhan, tregu qe doli dhe ishte  pretendimi kinez që origjina e kovidit shpertheu qe aty...

Tani kemi nje fakt tjeter...Ne fund te nentorit te vitit 2019 OBSH  dhe zonja PELOSI,  udhëtoi për në Kinë....Tani lind pyetja perse e ndermoren ata kete udhetim..????

Cuditerisht menjehere pas udhetimit te tyre , shpertheu Virusi Covid në Qytetin Ëuhan, por u parandalua përhapja ne pjesen me te madhe te Kines , ose sic quhet ndryshe Kina e Madhe. Ate periudhe qyteti Ëahun u rrethua nga nje  kordon Ushtarak Kinez i vendosur rreth qytetit,per te mos lejuar qe njerzit te dilnin jashte tij. Edhe ketu dyshimet vazhdojne...Qytetaret e Ëuhan nuk u lejuan te dilnin ne pjesen tjeter te Kines,   por ata u lejuan lirisht të Fluturojne neper Bote nga Qeveria Kineze ....

 Perse ndodhi kjo...?

Pse nuk i ndaloi edhe keto fluturime Qeveria Kineze...???

Pra lind pyetja pse Peloci ishte në Kinë atëherë ...dhe me kë po takohej? ...

Keto jane enigma qe na vene ne mendime dhe pak a shume,  nese secili nga ne fillon e kerkon pak , do te kuptoje shume gjera rreth te gjitha ato qe na ndodhen ne muajt ne vijim.

Keto qe ju permenda me siper jane fakte dhe une e hodha kete paranteze ne forme pyetje vetem bazuar tek faktet. Per te tjerat perfundimet i nxirni juve vete...