BREAKING NEWS

Plasin akuzat e forta! Shpalli kandidaturën në primare, ndodh dorëheqja e papritur në PD

Plasin akuzat e forta! Shpalli kandidaturën në primare, ndodh
x
BREAKING NEWS

Nga xhelozia e tek droga, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau të dashurën 19-vjeçare në Greqi

Nga xhelozia e tek droga, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau
x
BREAKING NEWS

Krim i paralajmëruar? Vrau të dashurën 19-vjeçare, çfarë shkruante mes vuajtjeve shqiptari në rrjete sociale

Krim i paralajmëruar? Vrau të dashurën 19-vjeçare,
x
BREAKING NEWS

Primaret për garën e 14 majit! Berisha ‘heq dorë’ nga 4 bashki, detajet e fundit nga procesi i 'Rithemelimit'

Primaret për garën e 14 majit! Berisha ‘heq dorë’ nga
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë zbulon bilancin ditor

COVID në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë zbulon
x
BREAKING NEWS

BE vjen të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet që priten të firmosen

BE vjen të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet
x
BREAKING NEWS

Bordi nuk gjen "qetësi" tre ditë para protestës ‘luan’ me çmimet e karburanteve, ndryshon sërish çmimin e naftës pa kaluar ende 24 orë nga ndryshimi i ditës së kaluar

Bordi nuk gjen "qetësi" tre ditë para protestës
x
BREAKING NEWS

Do agravoi situata në protestën e opozitës? Ambasada e SHBA-së del me thirrjen urgjente ndaj amerikanëve që jetojnë në Shqipëri

Do agravoi situata në protestën e opozitës? Ambasada e
x

Aktualitet

Peter Stano: BE pret kthimin e serbëve në institucione

Peter Stano: BE pret kthimin e serbëve në institucione

Zëdhënësi i BE-së Peter Stano, ka deklaruar se, marrëveshja e arritur të mërkurën në mbrëmje nuk është fundi i procesit të fillimit, por fillimi i punës.

Gjithashtu ai njoftoi se, përfaqësuesi i lartë për Polikë të Jashtme, Joseph Borell, së shpejti do të ftojë liderët e Beogradit dhe Prishtinës në një takim të ri në Bruksel.

I pyetur për deklaratën e presidentit serb i cili tha se serbët do të kthehen në institucione nëse përmbushet edhe kushti i dytë që është formimi i ZSO, duke shtuar se BE po punon për përmbushjen e këtij kushti.

Ndër të tjera Stano theksoi: “Kthimi i serbëve në institucione ishte një nga pritjet themelore të BE-së dhe e njëjta gjë vlen edhe për formimin e Bashkësisë së Komunave Serbe”.