BREAKING NEWS

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh prapaskenat: Marrëdhëniet u normalizuan pas 20 muajsh, ja për çfarë ramë dakord!

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh
x

Aktualitet

Pezullohen nga puna zyrtarët e lartë të policisë, ja çfarë i fundosi (EMRAT)

Pezullohen nga puna zyrtarët e lartë të policisë, ja

Një ditë pas publikimit të emisionit Top Story, që tregoi implikimin e zyrtarëve të lartë të policisë në trafikun e arabëve në Shqipëri, sot është pezulluar zinxhiri drejtues i Drejtorisë së Migracionit.

Sot është marrë masë me pezullim nga detyra për të gjithë zyrtarët e Policisë Kufitare. Të pezulluarit janë: Enekeleda Toska, drejtoreshë e kufirit dhe emigracionit, Tiranë.  Altin Hasani, Shefi i sektorit Besnik Zela, Shefi i sektorit, Albana Metko, Shefe e Seksionit, Adelina Lita, Specialiste.

Të martën në mbrëmje Top Story denoncoi me fakte se si këta zyrtarë të policisë dhe familjarë të tyre ishin bërë pjesë e rrjetit të paligjshëm të trafikut me arabët.

Më të lexuarat