BREAKING NEWS

Kryeministri Rama ‘ngre’ traun, hapet zyrtarisht rruga e rëndësishme në vendin tonë (VIDEO-LIVE)

Kryeministri Rama ‘ngre’ traun, hapet zyrtarisht rruga e
x
BREAKING NEWS

Deputetja e njohur shqiptare jep lajmin TRONDITES, rrëqeth me mesazhin dhe ka një lutje për të gjithë: Më është rikthyer sërish tumori në tru. Të mërkurën do duhet prapë me u përballë mes jetës edhe vdekjes!

Deputetja e njohur shqiptare jep lajmin TRONDITES, rrëqeth me mesazhin dhe
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Aktualitet

Piramida 67, Blendi Fevziu publikon videon nga pika strategjike mes Greqisë dhe Shqipërisë që ka shkaktuar jo pak mosmarrëveshje

Piramida 67, Blendi Fevziu publikon videon nga pika strategjike mes Greqisë

Gazetari Blendi Fevziu publikoi mbrëmjen e djeshme një video nga një udhëtim që ai ka bërë në dy skajet më largëta të vendit tonë, Vermoshin dhe Konispolin.

Midis dy maleve, në një udhëtim 3- 4 km në një rrugë të pashtruar, ai ka mbërritur tek piramida 67. Në anën jugore të saj është Greqia dhe në anën veriore Shqipëria.

“Piramida që ndan kufirin, e vendosur nga Protokolli i Firences në Janar 1925, pas më shumë se 4 vitesh momarrëveshjesh mes Shqipërisë dhe Greqisë që pretendonin territore me të shtrira. Shqipëria pretendonte deri në Gjirin e Prevezës, ndërsa Greqia pranë Gjirokastrës”, tha gazetari.

Më të lexuarat